Myslím, že jsme připraveni Když si to tak dáme předchozí věci dohromady, máme tu systém "Volník", jeho popis najdete zde a modelové/zrychlené řešení zde.

Druhou alternativou je nahrazení oběživa "osobním, společenským a ekologickým" hodnocením. Zajímavostí na tomto přístupu je, že hodnocení nefunguje jako oběživo.
Je možné si to představit tak, jakoby "kupující" za výrobek/službu "nastřádané hodnocení" odevzdal do "bezedné studny" a výrobce/dodavatel by z té "bezedné studny"
získal třeba úplně jiné hodnocení - třeba i daleko menší nebo daleko větší. To závisí na různých okolnostech. Informace o tomto systému např. zde, originál v angličtině je zde, model k vyzkoušení (fungující trochu jinak - bez hodnotitelů) je zde.

Časem zde spustím "ostré verze" obou aplikací, zatím tu budou jen odkazy na modelové aplikace k "tréninku". Na Vás je, abyste tyto myšlenky a systémy vyzkoušeli, zažili a byli v tom co nejaktivnější, protože neaktivita zabíjí (přinejmenším podobné projekty, jako jsou tyto).

Takže, prosím, hrajte si. Jak si "hrát": Zapište se a hrajte si, jakože děláte činnosti, které byste chtěli (kdybyste mohli) dělat - nabízet nějaké služby, vyrábět... vymyslete co nejrůznorodější činnosti - určitě výroba jídla, šatů, obuvi... Zkuste vyrábět a nakupovat v obou systémech, jakoby šlo o reálné situace. V Copiosis je jedno, jak rychle se transakce uskuteční, ve Volníku máte k dispozici zrychlený model, kde hodina je jako reálný den, den je jako reálný měsíc - aby bylo vidět dostatečně rychle, jak se systém chová. Do systémů můžete zadávat více osob, které spolu mohou vzájemně obchodovat, je ale možné (a dobré) na sebe dát aspoň mail a "seznamovat se" s ostatními v celém systému při domlouvání (zatím jen fiktivních - zatím je to hra) transakcí.

V systému Volník není inzerce, proto i pro nabídky a objednávky ve Volníku využijte, prosím, inzerci v aplikaci Copiosis.
Děkuji, že jste dočetli až sem, rád bych, abychom opravdu postupně nastartovali skutečné změny.

Diskuze k všem tématům na facebooku, e-mail: prokes(zavináč)tvorim-novy-svet.cz.